Blog

CENÍME SI SVOJE OCENENIA

Obrázok k článku: CENÍME SI SVOJE OCENENIA

Aj keď sú naše vína pomerne mladé, sme nesmierne poctení, že sú výborne hodnotené aj odbornou vinárskou obcou, a to nielen na Slovensku, ale aj na zahraničných súťažiach a salónoch. Je to pre nás povzbudením a potvrdením, že pracovať s láskou skutočne stojí za to…

Od počiatku sme k svojej značke pristupovali s veľkou dôkladnosťou a pozornosťou venovanou každému detailu – a preto nás potešilo, že ani dizajn našich fliaš neostal bez povšimnutia porotcov z fachu. Naše krásne etikety si odniesli bronzovú medailu na Pentawards v Tokiu, čím sa zaradili medzi najlepší dizajn sveta. Etikety zaujali aj porotcov Red Dot Design Award v Berlíne, kde sme získali prestížnu cenu Red dot. Na dôvažok sme boli ovenčení aj medzinárodne uznávanou dizajnovou cenou FAB Awards.

NAŠE VÍNA

~ ROK 2016 ~

1. Na poprednej medzinárodnej súťaži Bacchus Madrid v roku 2016 získalo naše Veltlínske zelené 2015 a Mília 2015 striebornú medailu.

2. Na Vínnych trhoch v Pezinku sme vyzbierali dokonca štyri strieborné medaile: za Rosé Cabernet Sauvignon, Veltlínske zelené, Míliu a Devín.

3. Dve striebrá sme dostali aj na Vitis Aurea Modra, medzinárodnej súťaži každoročne organizovanej členmi vinohradníckeho a vinárskeho spolku VINCÚR – opäť s Veltínskym zeleným a Míliou.

4. Mília a Svoj Sen si odniesli vzácne strieborné medaile z Víno Tirnavia – prísnej odbornej súťaže vyhlasovanej v Trnave.

5. Naša vydarená Noria 2015 získala umiestnenie do Národného salónu vín 2016.

6. Česká súťaž Oenoforum pre nás v tomto roku znamenala striebornú medailu pre Veltlínske zelené a dokonca zlato pre Míliu.

7. Mnohé úspechy sme získali aj na súťaži NAJ VÍNO Podunajskej cesty, kde sme s Veltlínskym zeleným dobyli prvenstvo, a kde pekné striebro patrilo Mílii.

~ 2017 ~

1. Na súťaži NAJ VÍNO sme získali este viac ocenení ako vlani. Obhájili sme prestížny putovný pohár vďaka Svoj Sen 2016, ktorý sa stal aj celkovým šampiónom kategórie. Mília 2016 sa takisto vydarila a stala sa na súťaži šampiónom polosuchých a polosladkých vín.

2. Naše Cabernet Sauvignon Rosé 2016 si odnieslo zlatú medailu z parížskej súťaže Vinalies Internationales. Striebro získala Mília.

3. Bacchus Madrid potešil striebrom naše Veltlínske zelené 2016 a Chardonnay 2015.

4. Prehliadka vín Concours Mondial de Bruxelles – Valladolid znamenala pre naše Chardonnay 2015 nádhernú zlatú medailu.

5. Naše Caberent Sauvignon Rosé sa umiestnilo sa v prvom kole do Národného salóna vín.

6. Dvojnásobné prvenstvo nás čakalo na Vitis Aurea Modra 2017 — zvíťazili Cabernet Sauvignon a Mília. Strieborné medaile sme odniesli až tri: za Chardonnay, Veltlínske zelené a Noriu.

7. Vínne trhy Pezinok 2017 nám priniesli dokonca štyri striebrá (Chardonnay, Cuveé Svoj Sen, Mília a Noria) a jedno pekné zlato za Cabernet Sauvignon Rosé.

8. Oenoforum CZ u našich západných susedov nás potešilo zlatou medailou za obľúbený Cabernet Sauvignon Rosé.

9. Vínna udalosť Prague Wine Trophy 2017 pre nás znamenala veľkú radosť. Z poslaných siedmich vín sme už v prvých dvoch kolách získali päť zlatých a jednu striebornú medailu. Striebro si odniesla Noria 2016 a krásne zlato Mília 2016, Cabernet Sauvignon Rosé 2016, Svoj Sen 2016 aj Chardonnay 2015.