Blog

Château Rúbaň – viac ako len obyčajné vinárstvo

Obrázok k článku: Château Rúbaň – viac ako len obyčajné vinárstvo

Ak ste u nás ešte neboli, nájdete nás na okraji obce Rúbaň v Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti. Na pozemku s rozlohou 10 hektárov sa môžete kochať okrem storočnej prírody a lesoparku, historickým kaštieľom aj novými budovami nášho vinárstva a penziónu. Za tento skvostný projekt a obnovu vďačíme architektovi Zoltánovi Bartalovi, ktorý dokázal geniálnym spôsobom zachovať všetko čo malo zapustené po stáročia korene v tomto našom nádhernom regióne a čo má dočinenia s tamojším vinohradníctvom. A to nie je všetko. To všetko dokázal skĺbiť aj s potrebami nového, pokrokového vinárstva.

Kto prekročí brány vinárstva, okamžite sa zaujíma o zrkadlové steny a zlatý falcovaný plech, opakujúci sa na všetkých našich stavbách v areáli. Toto materiálové využite nebolo náhodné. Zlatý plech sme použili, aby vám evokoval farbu zrelého bieleho vína, ktoré je pýchou regiónu. Falce sú našikmo vytvorené zámerne, aby potešili ľudské oko pri každom stretnutí a rozohrali hry fantázie. Projekt a realizácia nám trvala dlhé tri roky, ale vyplatilo sa! Pochvalami a návštevou nás už poctilo niekoľko domácich aj zahraničných médií.

V jednom zo spomínaných médií o nás napísali, že penzión so zrkadlovou stenou tvorí “vstupnú bránu” do areálu a zapadá do vízie majiteľov vytvoriť ubytovacie kapacity pre viacdňové aktivity, oslavy, teambuilding… Mali pravdu. A penzión je iba začiatkom, prvou zastávkou na pobyte u nás. Château Rúbaň je dokonalé harmonické prostredie, kde sa darí nielen obchodom, ale aj oslavám lásky. Adrenalín tu stúpa len v spojitosti s príjemnými a silno relaxačnými vnemami.

Prvým, ktorý vám sprostredkuje zopár takýchto vnemov, je naše víno. Stačí prejsť popri kaštieli ďalej, ocitnete sa v novej budove vystavanej na storočnej pivnici. Tá bola takto zakonzervovaná a zachránená pre ďalšie generácie. Je to priestor pre spoločenské degustácie a tiež poskytuje ideálne podmienky pre zrenie červeného vína.

V zadnej časti vás radi prevedieme laboratóriami a technickými miestnosťami, kde sa dorábajú ostatné naše vína. Môžete prísť viackrát, váš zážitok bude zakaždým iný, pretože aj víno v bareloch je pri dozrievaní každým okamihom iné. Stará sa oň náš winemaker Ladislav Ďörď. Vďaka nemu sme získali hneď niekoľko veľmi cenných medailí, a to z Bruselu, z Paríža a z Madridu. A samozrejme aj medaily z popredných každoročných slovenských súťaží, ktoré nám zdobia našu reštauráciu. Nájdete ju o poschodie vyššie.

Špičková zážitková reštaurácia slúži podľa potreba aj ako seminárna miestnosť. Náš šéfkuchár Martin Kollár tu varí zásadne z tradičných a lokálnych surovín. Baví ho totiž objavovať čaro práve v tých obyčajných surovinách. Rád hovorieva, že z drahých surovín dokáže uvariť každý, no navodiť gastronomický orgazmus z tých obyčajnejších, to vedia len velikáni. Aj my vďaka nemu neustále objavujeme ďalšie a ďalšie zabudnuté vône a chute poľnohospodárskeho kraja. Či už čerstvého chleba od miestnej vychýrenej pekárky, či hľuzoviek zo Strekova, čerstvých syrov a mliečnych výrobkov z Dubníka, zeleniny a ovocia z trhu, alebo kuracieho a bravčového mäsa od farmárov a mnohého ďalšieho. Všetko tu chutí skutočne a intenzívne. Dvojnásobne to platí v kombinácii s našimi prvotriednymi vínami.

Pre tých, ktorým sa zunuje pohodlie a maximálny servis, je tu naša škola. Nie hocijaká, ale zábavná, vysoko relaxačná a návyková. Ňou by sme radi pozdvihli vinársku či kulinársku kultúru. Len u nás si môžete napríklad namiešať vlastné cuveé, naučiť sa po slepiačky rozoznávať jednotlivé odrody a vína a rozumieť tomuto daru od bohov. To všetko v spoločnosti majstra a medailami ovenčeného winemakera Laciho Ďörďa.

Jedno príslovie hovorí, že dvere do kuchyne majú ostať pred očami návštevníka zatvorené. Nech už to bolo myslené akokoľvek, u nás to neplatí. U nás si môžete pod dohľadom šéfkuchára Martina vyskúšať na vlastnej koži ako sa varí v jednej z najlepšie vybavených kuchýň na Slovensku.

Poradíme potom, my ostatní, čoho sa k vášmu pripravenému menu treba napiť! 😉

Do skorého videnia!

Zistiť viac o firemných eventoch