e Kto je tá zaľúbená mladá žena na hojdačke? | Château Rúbaň

Blog

Kto je tá zaľúbená mladá žena na hojdačke?

Obrázok k článku: Kto je tá zaľúbená mladá žena na hojdačke?

Aké sú základné myšlienky a určujúca identita Château Rúbaň? Čo je to esenciálne, čo obsahuje každá jeho súčasť? Často sme si kládli túto otázku spolu s našimi zamestnancami, priateľmi a klientmi. Počas desať rokov trvajúceho budovania značky sa postupne vykryštalizovala odpoveď:

Určujúcou líniou existencie Château Rúbaň je naša neustála snaha o dosiahnutie usporiadanej čistoty a jednoduchosti. To platí pre každý moment našej činnosti. Platí to aj pre etikety zdobiace vína Château Rúbaň.

Čo odroda, to etiketa

Etikety nie sú samoúčelné a nie sú len dekoratívne. Demonštrujú miestne historky a práve toto im dodáva jedinečnosť a fantáziu. Prečítajte si, čo nás inšpirovalo k tvorbe etikety pre muškát žltý.

Muškát žltý, zaľúbená mladá žena na hojdačke a pár pod stromom

Rodiny Weisz a Zichy trávili veľa času v rúbaňskej kúrii, avšak muži často odchádzali mimo sídla – či už za prácou, alebo mužskou zábavou. Erzsébet (rodená Walko), mladá manželka  Aladára Zichy preto často pozývala priateľky aj na dlhšie návštevy. Nejedna z nich prišla aj s partnerom ako zasnúbený pár, alebo našli lásku priamo tu.

Romantický kaštieľ s prekrásnym lesoparkom a očarujúcou jarnou prírodou bol ako stvorený pre zamilovaných. Vo vôni agátov, ruží a rozmanitých kvetov žili intenzívne a ako vo sne. Čas sa zastavil, ruch veľkomesta sa vzdialil, myšlienky sa upokojili a mladí aristokrati splynuli s krásou prostredia  a čistotou emócií.

Etiketa pripomína tieto vzácne a krásne momenty, ktoré prežívajú iba zaľúbení mladí ľudia v prekrásnom prostredí. Je v nej jednoduchosť, ľahkosť, čistota, vášeň a samozrejme mladosť.

Veríme, že podobné myšlienky a pocity vzbudí aj víno vo fľaši: muškát žltý. Po naliatí do pohárov nás omámi vôňa rozmanitých kvetov, chuť rozplývajúcich sa ovocných tónov, opojné kyseliny a oslobodzujúci svieži alkohol.

Kam sa podela Erzsébet?

Na tejto fotke vidíme dcéru mladej Erzsébet a grófa Aladára Zichyho. Nesie meno po svojej urodzenej matke. Po druhej svetovej vojne bola rodina nútená opustiť panstvo v Rúbani a odišla do maďarského Zugligetu, neskôr sa dostali do Tiszapolgáru, kde žili vo veľmi skromných podmienkach.

Podľa slov Erzsébet sa jej a matke (dievčine na hojdačke) ušlo miesto iba v chlieve pre husy… Dlhé roky sa rodina sťahovala z podnájmu do podnájmu, avšak ťažké životné podmienky sa na chuti tešiť sa zo života neodrazili. Erzsébet, manželka Aladára Zichyho, neprestajne pracovala. Po nociach šila pre druhých detské oblečenie a bielizeň, aby mohla nakŕmiť svoje deti. Hovorila výborne po anglicky, nemecky, francúzsky, vedela jazdiť na koni, soférovať auto a neskôr aj motorku. Vďaka svojim vedomostiam a zručnostiam sa z nej stala úspešná turistická sprievodkyňa, za čo dostala dokonca aj štátne vyznamenie.

Sme vďační, že inšpiráciu a motiváciu nachádzame v takých silných osobnostiach, akou bola Erzsébet Walko, zaľúbená mladá žena na hojdačke…

Zdroj: týždenník Nők lapja, č. 9 zo dňa 26.2.2014